neljapäev, 23. veebruar 2017Katkendeid romaanist "Saladus sinu sees"


Kentaur, 2017, 168 lk


„Irina ei mõista, et kas seesugustele inimestele on iseendaga olemine siis tõesti nii vastikult ebameeldiv, et ei suuda päevas olla tunnikestki  üksinda endaga – iseendana?  Kas see keegi, kes sealt vaikusest valla võib pääseda, on siis tõesti nii jubedalt õudne, et teda ei suudaks sekundikski taluda? Aga kuidas sellist inimest siis veel teised taluma peaksid? Irinale ei mahu pähe, miks vaikus nõndaviisi neid inimesi hirmutab nagu näiteks tema Bernitki?“ (lk 30)

„Järgmisest päevast kuni Valdeku haiglas oleku aja lõpuni, käis naine iga päev mehele abiks. Ta sisendas mehele elutahet ja julgust. Julgust mitte alla anda, julgust taas jalule tõusta.“ (lk 47-48)

„Urve meenutab heldinult, kuidas tema kadunud Ivo armastas ütelda, et enne tuleb ikka välja mõelda, mida öelda ning oluline on ka veel, et kuidas öelda.“ (lk 66)

„Siinkohal kipub vägisi peale mõte, et küll on kahju, et meile ei anta elamiseks kaasa kaarti. Et siis muudkui aga vaatad kaarti ning lähed selles suunas, kuhupoole kaart näitab. Nii jääksid ära need valusad kokkupõrked kiviseintega.“ (lk 97)

Lugejate kommentaare:


Sirje Roo:
"Romaan jutustab esimese osa „Saladuse jõud“ tegelaste edasisest elukäigust. Nende hingeelust, muredest ja rõõmudest. Selleks aga, et mõista raamatu pealkirja, peab ise raamatu läbi lugema. Hea ja õpetlik raamat!"

Karin Tammeleht:
"Saladus sinu sees ja ümber võiks ju öelda. Gea on oma eluga rahul aga samas ikka on midagi, mis ei sobi. Kahju oli Kristelist, keda ei mõistnud mees ega ka ämm, aga kes leidis omale jumala, kes oli tema jaoks vahepeal kadunud. Kahju oli Viivikast, kes andestas Valdekule, aga kes otsustas natukeseks reisile minna, et naine polevat tema vääriline. Viivika väärivat paremat. Irina aga tundis, et kaotab oma elu üle kontrolli, aga eks Monica tõi ta elule tagasi. Irina ei olnud naine, et olla kodukana.
Sellised mõtted tulid, kui lugesin raamatut. Jään ootama uusi raamatuid."

Pille Pant:
"Mõnus jätk esimesele osale. Huvitav oli lugeda, sain kohe esimese kättevõtmisega läbi. Põnev oli juba esimest osast tuttavatele tegelastele kaasa elada. Mulle meeldis!"

Helve Koppa
"Lugedes Saladuse jõudu, mõtlesin, et kirjutatud nagu tegelikust elust. Saladus sinu sees oli ka kaasakiskuv, hea, et mitmeid lahendusi tekkis elusaatusi muutes."

Liisi Päevatalu
"Väga head raamatud, elust enesest. Läbi loetud nii "Saladuse Jõud" kui ka "Saladus sinu sees".

Airi Aruoja
"Väga head raamatud, soovitan soojalt!"

Ingrid Järv
"Lugesin "Saladus sinu sees", päris hea. Lugedes tuli meelde ka "Saladuse jõud", mis mulle isegi rohkem meeldis, tegevus oli haaravam."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar